2013.04.22 - "Przyjazna Przychodnia" laureatem nagrody w Konkursie Liderów Ochrony ZdrowiaMiło nam poinformować, że program "Przyjazna Przychodnia" zdobył nagrodę w Konkursie Liderów Ochrony Zdrowia przyznawaną przez Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia.

Wręczenie statuetki Lidera miało miejsce 18 kwietnia br. podczas 15. Konferencji Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia „PRIORYTETY I WYZWANIA 2013 W OCHRONIE ZDROWIA". W tym roku wręczono łącznie 17 kryształowych statuetek Liderów w 4 kategoriach konkursowych.

- Wszystkich laureatów łączy to, że czynią dobro. Ale czy czynienie dobra powinno się wynagradzać, czy wręcz przeciwnie – powinno być czymś normalnym, codziennością. Otóż nie, trzeba prezentować to, co dzieje się dobrego, aby inspirować innych do działania – podkreślił ks. Arkadiusz Nowak z Fundacji Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, który zainaugurował wieczorną galę. Wspomniał ponadto, że laureaci konkursu to jaskółki, które wprawdzie jeszcze wiosny nie czynią, ale są ważnym sygnałem pozytywnych zmian. Z kolei dr inż. Zygmunt Kamiński, przewodniczący  kapituły konkursu oraz dyrektor Rady Naukowej Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia zaznaczył, że właśnie ten konkurs ma „wyciągać z cienia” godną podziwu pracę ludzi, ich zaangażowanie i poświęcenie, które gubią się w zalewie negatywnych informacji. – Trzeba to zmieniać, a konkurs jest najlepszym przykładem, że pozytywnych stron rynku nie brakuje, za co wszystkim laureatom dziękujemy – dodał inicjator i mecenas konkursu.